Dzanek

Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 420

Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 11:22, 27 Paź 2009    Temat postu: Co w trawie piszczy - czyli co się dzieje w TALPS

Witam !!

Odwiedzin na stronie podczas sezonu jak zwykle sporo a na forum jakby coś zamarło. Dwie kolejki za Nami a na forum cisza jak makiem zasiał. To tylko niektóre stwierdzenia jakie cisną mi się na klawiaturze jak patrze co się dzieje albo co się nie dzieje na forum Wink

Może coś ruszymy? Może znajdzie się kilka osób, które chętnie i aktywnie będzie uczestniczyć w dyskusjach? Może pojawią się nowi użytkownicy na forum? Zachęcam wszystkich do dyskusji Wink

Zacznę ja od małego "ocenienia" pierwszych II kolejek. W składach zespołów doszło do kilku zmian/przetasowań. Pojawiły się też nowe ekipy co dodało uroku Naszej lidze. Poniżej kilka słów na temat tegorocznych rozgrywek:

Na czele tabeli dzięki dwóm zwycięstwom po 2-0 znajduje się ViSAT a za jego plecami także z dorobkiem 6 punktów Sfojak. Oba zespoły wykorzystały swoje doświadczenie i pokonały m.in. ekipę debiutujących w rozgrywkach TALPS Strażaków. ViSAT dodatkowo pokonał drugiego debiutanta Solaris zaś Sfojak w pierwszej kolejce pokonał po wyrównanej walce zespół Grom pauzujący w II kolejce.

Za plecami wspomnianej wyżej dwójki z dorobkiem 5 punktów znajdują się Volley Team tracący w drugiej kolejce niespodziewanie seta z ekipą Osiedla Wielowieś. Z takim samym dorobkiem punktowym na 4 miejscu melduje się W.G. Morgan po wygranym 2-1 meczu z Paragrafem, który to był sprawcą sporej niespodzianki w pierwszej kolejce pokonując Siarkopolan 2-1.

W drugiej kolejce pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał zespół AZS ZOT wygrywając 2-0 po emocjonującym meczu z drużyną Siarkopolan dla których była to już druga porażka w drugim meczu obecnego sezonu co jest sporym zaskoczeniem dla sympatyków TALPS. W następnej kolejce Siarkopolanie pauzują więc szansę na pierwsze zwycięstwo będą mieli dopiero 28 listopada kiedy to ich przeciwnikiem będzie drużyna Osiedla Wielowieś.

Debiutanci: Osiedle Wielowieś, Solaris i Straż Pożarna na razie płacą frycowe i przegrywają swoje mecze, jednak momentami ich gra wygląda naprawdę nieźle. Muszą popracować nad utrzymaniem poziomu przez cały set, mecz by myśleć o zdobywaniu punktów w TALPS.

Zaskoczenie "in plus":

Postawa Paragrafu. Szczególne słowa uznania za grę w polu. Nie ma dla nich straconych piłek.

Zaskoczenie "in minus":

Dwie porażki Siarkopolan to chyba największe zaskoczenie na starcie tych rozgrywek.

Pozdrawiam,
dzanek

Ostatnio zmieniony przez Dzanek dnia Wto 11:24, 27 Paź 2009, w całości zmieniany 2 razy
KriSS
Weteran

Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 225

PostWysłany: Wto 13:53, 27 Paź 2009    Temat postu:

Szkoda, że frekwencja aktywnych uczestników forum ograniczyła sie do kilku osób. Czy rzeczywiście nie ma o czym pisać? myśle że jest, bo osób które intesresują rozgrywki TALPS zaglądają na strone i odwiedzają forum systematycznie. Również zachęcam zawodników i nie tylko do wyrażania swoich myśli na temat drużyn i rozgrywek bo w tym sezonie pierwsze kolejki pokazały, że bedzie sie działo sporo Wink

Co do pierwszych II kolejek:

Ciężko nie zauważyć i przyklasnąć drużynie Paragrafu. Zespół nabrał innego oblicza, małe zmiany w składzie i od razu są rezultaty. Wygrana z I kolejce nie z byle kim, w II kolejce dobra gra w pierwszym secie z Morganem i w konsekwencji zdobyty 1pkt moim zdaniem jest dobrą zaliczką i prognozą przed kolejnymi spotkaniami.

Jeśli chodzi o faworytów to trzeba wziąc pod uwagę Volley Team który w tym sezonie prezentuje sie przyzwoicie ( przegrany set moim zdaniem to wypadek przy pracy, dużo liczba błędów własnych).

Siarkopolanie którzy od zawsze byli groźni i liczyli sie w walce o mistrza w tym sezonie zaczeli troszke niefartownie i po 3 kolejkach zgromadzą tylko 1 pkt. W meczu z ZOT-em zagrali dobrze, prowadzili przewagą 2pkt w końcówkach setów lecz brakowała szczęscia i chyba dokładności co zdecydowało o porażce. Myśle, że w kolejnych meczach zaczną gromadzić pkt i w pierwszej 4 na pewno sie znajdą bo potencjał nadal w tym zespole jest.

Uważam, że z kolejki na kolejke bedzie bardzo ciekawie, za sprawą również nowych druzyn którą chcą sie pokazać z jak najlepszej strony i nie być "chłopcem" do bicia. To nam zagwarantuje wiele ciekawych spotkań i sporych emocji Wink

PostWysłany: Pią 2:25, 30 Paź 2009    Temat postu:

ja chciałem tylko usprawieliwic volley team narazie gramy bez żadnych treningów tylko tyle co mecze w talps ale musimy zacząć trenowaćSmile

przegrana siarkopolan spore zaskoczenie ciekawe jak dalej im pójdzie mam nadzieje że lepiej:)

mam nadzieje że forum się rozkręci:) pozdr wszystkich sympatyków siatkówki:)

robert2211
Weteran

Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 404

PostWysłany: Pią 9:09, 06 Lis 2009    Temat postu:

Ja z wielką ciekawością czekam na mecz: Straż - solaris, Może to być bardzo emocjonujący pojedynek. Obie drużyny widać że są bardzo ambitne i zależy im na wyniku. ViSAT na razie na 1 miejscu, ale wiemy że układ meczów nam się poszczęścił, szanse na razie wykorzystaliśmy w 100 %. jednak schody dopiero się zaczynają, a zawodników w drużynie brakuje. No ale cóż, czekamy na kolejnego przeciwnika i liczymy na zwycięstwo 2:0.

rojam
Weteran

Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 123

PostWysłany: Pon 22:33, 09 Lis 2009    Temat postu:

Gratulacje dla Siarkopolan - odnieśli sukces. Pierwsza kolejka bez porażki bra...wo. Laughing
Muszę przyznac, że nie spodziewałem się tak poprawnej gry Morgana. Brak w zespole Mateusza zaczyna z powodzeniem zastępowac Piotrek, który rozegrał bardzo dobry mecz, jak będą grali z meczu na mecz coraz lepiej to Morga może powalczy o zwycięstwo w Lidze.

Ostatnio zmieniony przez rojam dnia Nie 22:36, 14 Mar 2010, w całości zmieniany 3 razy
quentin
Weteran

Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 147

PostWysłany: Wto 1:18, 10 Lis 2009    Temat postu:

AZS przegrał mecz w pierwszym secie, kiedy pod koniec miał przewagę kilku punktów i nie potrafił tego utrzymać do końca. Pierwsza paria bardzo wyrównana z obu stron. Sporo było ciekawych akcji, ale też błędów. W końcówce niestety wiecej popełnili ich gracze AZS-u. Na początku drugiego seta Morgan odjechał na kilka punktów i prowadzenia nie oddał do końca. Faktycznie na uwage zasługuje postawa tego chłopaka, ktory popisał sie kilkoma naprawde fajnymi, odważnymi atakami, ale także kilka razy zatrzymał rywali na pojedyńczym bloku. Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. W AZS-ie najbardziej podobał mi sie Teczyński. Chłopak praktycznie każdą zagrywke przyjmował w punkt - bardzo dobry libero (jeden z lepszych, a może i najlepszy w tej lidze). Poprawnie też Trela, chociaż w drugim secie troche zawiódł tak jak i cały zespol. Spodziewałem się trzech setów, a skończyło się na dwóch ze wskazaniem na Morgan, ktory jeśli będzie grał na tym poziomie do konca będzie mogl z powodzeniem bić sie o najwyższe miejsca.

Tabela póki co jeszcze nie do końca obrazuje podział sił w lidze, bo drugi i trzeci zespoł jak na razie miały teoretycznie łatwiejszych rywali i w pełni to wykorzystali wygrywając. Ich prawdziwe sprawdziany formy przydją dopiero w najbliższym czasie. Liga naprawde wyrównana i wszystko może sie zdarzyć.

robert2211
Weteran

Posty: 404

PostWysłany: Wto 9:40, 10 Lis 2009    Temat postu:

Niestety mieliśmy wpadkę i nie udało nam się wygrać z osiedlem Wielowieś 2:0, Ten set jeszcze może nam się odbić czkawką w ogólnym rozrachunku. A co do meczu - jak to mówi Wojtek M. każda zabawa ma swoje reguły i siatkówka także. Niestety boli że taki zespół jak ViSAT po tylu latach gry w lidze trochę o tym zapomniał. Mam nadzieję, że przebudzimy się szybko i kolejny mecz nie da rywalowi tylu darmowych punktów.

KriSS
Weteran

Posty: 225

PostWysłany: Wto 11:34, 10 Lis 2009    Temat postu:

Musze sie zgodzić z quentin-em. Przegraliśmy mecz w pierwszym secie. NIe wykorzystaliśmy kilku okazji do tego aby zamknąć seta bo cały zespół grał naprawde mądrze i dobrze, pochwalić trzeba młodych debiutantów w AZS-sie. Drugi set to wyraźna dominacja Morgana, z nas spadło troche powietrze bo cały wysiłek z pierwszego seta poszedł na marne. Podejrzewam, że gdybyśmy zagrali w pełnym składzie to mogli byśmy ograć Morgan, ale gdybać można. Liga sie rozkręca z kolejki na kolejkę, dużo ciekawych wyników i co ważne niespodzianek.

YoZiom
Weteran

Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 138

PostWysłany: Wto 18:04, 10 Lis 2009    Temat postu:

Moim zdaniem ta kolejka była najlepsza póki co, ciekawe mecze jak pojedynek Morgana z drużyną AZS-u, oraz starcia Volleya z paragrafem czy Visatu z wielowsią. Te teoretycznie słabsze drużyny pokazują swoją ciekawą siatkówkę i dzielnie stawiają czoła ogranym i mocnym ekipom. Największą niespodzianką in plus jest dla mnie postawa młodzika Piotrka Sudoła który rozgrywa bardzo dobre zawody i jest on dużym wzmocnieniem drużyny Morgana w tym sezonie, kolejnym miłym zaskoczeniem w tegorocznych rozgrywkach jest równa gra ekipy Paragrafu, widać ze Ci zawodnicy z każdą kolejną edycją TALPS-U robią duże kroki do przodu i może w tym sezonie jeszcze Bóg wie czego nie zwojują, ale w przyszłych edycjach mogą sięgać wysoko, natomiast w tym roku mogą spokojnie stawiać opór najlepszym;) Zawodzi póki co drużyna Siarkopolan, ale to narazie początek sezonu i już jedna kolejka pauzy, więc myślę i liczę na to że starzy wyjadacze naszej ligi zaczną wygrywać i spokojnie wejdą do final four;P

atlantic
Junior

Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 54

Ostrzeżeń: 4/5

PostWysłany: Śro 22:14, 25 Lis 2009    Temat postu:

moim zdaniem najwieksza ironia/paranoja tego sezonu to gram zotu - mialo ich nie byc............

co do morgana - 3 wygrane nie sa dowodem na to ze jak zagracie z siarka to wygracie

Dzanek

Posty: 420

PostWysłany: Pon 16:46, 30 Lis 2009    Temat postu:

4 kolejka za Nami a w niej:

1) Dość łatwa wygrana ViSATu z Gromem. Tylko momentami przez własne błędy ViSAT dawał nadzieje swojemu przeciwnikowi na zdobycz punktową.

2) W drugim meczu Volley Team ekspresowo rozprawił się z Strażakami wygrywając zdecydowanie 2-0.

3) Morgan wygrywa 2-0 z Solarisem oddając w obu setach przeciwnikom po 14 punktów. W pierwszym secie Morgan od początku dyktował warunki na parkiecie. W drugim secie gra była wyrównana do stanu 10-10.

4) Siarkopolanie odnieśli pierwszą wygraną w sezonie pokonując Osiedle Wielowieś 2-0. W obu setach gra była w miarę wyrównana jednak w końcówkach to Siarkopolanie pokazywali klasę i nie pozostawili złudzeń ekipie Janka Barwińskiego.

5) W najciekawiej zapowiadającym się meczu Paragraf zwyciężył 2-0 AZS ZOT. Ekipa AZS-u do meczu przystąpiła mocno osłabiona co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Paragrafu wygrywając zaskakująco łatwo.

Pozdrawiam,
MK

Ostatnio zmieniony przez Dzanek dnia Pon 23:02, 30 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
rojam
Weteran

Posty: 123

PostWysłany: Pon 17:30, 30 Lis 2009    Temat postu: Brawo Paragraf

Wielka niespodzianka w tej edycji TALPS, prawie pewny udział Paragrafu w Play- off, został im jeszcze tylko mecz z Visatem, który zapewne wygrają i z 25 pkt. będą w czwórce, moje szczere gratulacje.
Bardzo źle ułożono obecny terminarz już w grudniu będzie wiadomo kto jest w Play-off. Pewniacy to Morgan, Volley Team, Paragraf, a o czwarte wolne miejsce powalczą Siarkopolanie , Zot i Visat.

atlantic
Junior

Posty: 54

PostWysłany: Pon 22:26, 30 Lis 2009    Temat postu:

najbardziej sprawiedliwie jak siarkopolanie to bedzie ta czwarta druzyna.

nie chcemy zotu w play-offfach!

KriSS
Weteran

Posty: 225

PostWysłany: Pon 22:30, 30 Lis 2009    Temat postu:

Do Atlantica:
Ciekawi mnie dlaczego piszesz w liczbie mnogiej, czyżby jesteś rzecznikiem jakieś większego grona sympatyków TALPS?

Ostatnio zmieniony przez KriSS dnia Pon 23:35, 30 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz