Posty: 147

Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 14:48, 13 Sty 2009    Temat postu: ECHA SIATKARSKIEGO WEEKENDU

Fajnie, że wreszcie pojawił się dział ECHA SIATKARSKIEGO WEEKEDNU. Pozwoliłem wiec sobie założyć temat (sam nie wiem czy słusznie, czy nie) gdzie podzielę się moimi odczuciami na temat spotkań, które udało mi się zobaczyć.

Zdecydowanym faworytem meczu były nasze zawodniczki, ale wielkim kłopotem było złożenie wyjściowej szóstki, bowiem z szerokiego składu Siarki wypadło już 4 zawodniczki w tym podstawowa przyjmująca Jolanta Sokalska. Mimo kłopotów kadrowych w pierwszych dwóch setach wszystko układało się zgodnie z planem

Naprawdę pechowo pod tym względem rozpoczął się ten nowy rok i kadrowo nie wygląda to za dobrze. W czołówce jest spory ścisk i teraz nie można sobie pozwolić na głupie straty punktowe z teoretycznie słabszymi rywalami, jeśli jeszcze myśli się o miejscu w pierwszej czwórce. Dwie pierwsze lokaty już są praktycznie obsadzone. Andrzej Dróbkowski w sobotę wybrał po prostu najsilniejszą szóstkę z tego co mu pozostało. Na szczęście obeszło się bez niespodzianek i dziewczyny wygrały, chociaż faktycznie jak słusznie autor zauważył nie był to siatkarski spacerek. W sobotę powinny już bez problemu i mam nadzieję, że już bez straty seta dołożyć kolejne zwycięstwo za trzy punkty...

Sytuacja zmieniła się w trzecim secie. Nasze dziewczyny zmieniły zagrywkę na bezpieczną, co pomogło młodym zawodniczkom Krzeszowic w przyjęciu i łatwiejszej grze. Naszym zawodniczkom zabrakło także pewności w przyjęciu więc nie można było grać kombinacyjnych piłek. Łatwe ataki ze skrzydeł, wybierały coraz lepiej grające zawodniczki Maratonu. Były momenty w których Siarka zaczynała dyktować warunki, jednak nie wystarczyło to do wygrania tego seta. Przy stanie 17-19 Siarka psuje zagrywkę, to samo dzieje się przy stanie 21-22. Niestety ten set padł łupem Maratonu.

Trzeci set powoli staje się być naszym małym mankamentem (całe szczęście, że przez to nie tracimy punktów) Meczy w których dziewczyny prowadziły grę i prowadziły w meczu 2-0 było naprawdę sporo już w tym sezonie, ale potem nadchodził ten trzeci set, lekkie rozprężenie i robiło się trochę nerwowo. Dobrze, że przytrafiło się nam to z drużynami z niższej części tabeli. Wyżej notowane rywalki choćby z Łańcuta taką sytuację by z pewnością skrzętnie wykorzystały.

Anna Surowiec, Honorata Jabłońska i Małgorzata Wacławczyk. Mamy nadzieję, że Gosia będzie grała coraz lepiej bo ten mecz może zaliczyć do udanych.

Wacławczyk zagrała dobrze i w miarę poprawnie, ale tą dziewczynę stać znacznie na coś większego pod względem siatkarskim. Od lat śledzę jej poczynania w tej drużynie i jestem pewien, że w tej dziewczynie drzemie jeszcze większy siatkarki potencjał. Szkoda tylko, że jej gra jeszcze jest nie do końca równa. Niemniej jednak wierzę w tą zawodniczkę podobnie jak autor tego właśnie tekstu. Mam też nadzieję, że trener częściej będzie również stawiał na naszą niezwykle sympatyczną panią kapitan.

Kadetki - KS Siarka - MKS San Jarosław 2:0 (25-12,25-13) oraz KS Siarka - UMKS II Łańcut 2:0 (Aktualnie 9 miejsce)

Granie o te niższe pozycje to dla mnie spory zawód, ale tutaj też zabrakło tego siatkarskiego szczęścia. Szkoda, że przegraliśmy rywalizację w grupie z kapryśną Wisłoką, która była, jest i z pewnością będzie do ogrania dla dziewczyn. Pokazały to choćby w meczu juniorskim, gdzie rozwaliły na łopatki zawodniczki z Dębicy. Wygrane w sposób wyraźny cieszą, ale niesmak pozostał, bo była szansa powalczyć o lepsze pozycje niż 8.

TSSPS Bartosze - AZS UR Rzeszów 0:3 (14-25,19-25,25-27)
Tym razem nasi chłopcy mierzyli się z czołowa drużyną grupy B i trudno było liczyć na dobry wynik. To pokazał mecz, tylko w trzecim secie udało nam się podjąć walkę, ale niestety zabrakło szczęścia na wygranie choćby jednego seta. Niestety po tej porażce nadal zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli grupy B.

Na meczu niestety nie miałem okazji być. Mimo wszystko dalej wierzę, że chłopaki jeszcze w tym sezonie odniosą swoją pierwszą wygraną w III lidze. Niemniej jednak priorytetem na tą chwilę dla nich powinna być liga juniorka, gdzie ostatnio notują całkiem dobre wyniki.

Z siatkarskim pozdrowieniem dla wszystkich Wink

Ostatnio zmieniony przez quentin dnia Wto 14:49, 13 Sty 2009, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Theme xand created by spleen & Programosy.