Dzanek

Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 420

Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon 12:26, 30 Sty 2012    Temat postu: Po IX kolejce zrobiło się ciekawie

Hej,

Po wczorajszych wynikach w lidze zrobiło się niespodziewanie ciekawie. Głównie przez porażkę Paragrafu z Strażą Pożarną 0-2. Po tej porażce pewny do tej pory gry w szóstce mistrzowskiej Paragraf skomplikował swoją sytuację dość mocno biorąc pod uwagę, że w ostatniej kolejce zagrają z Volley Team-em, który teraz zdecydowanie lepiej się prezentuje.

Drugi ważny wynik z wczoraj to zwycięstwo Wielowsi z PKS-em 2-1. Dzięki temu zwycięstwu i porażce Paragrafu otworzyła się druga furtka dla Wielowsi. Teraz "wystarczy", że wygrają dwa ostatnie mecze po 2-0 z Sfojakiem oraz Strażą i będą mieli 18 punktów co przy porażce Paragrafu z Volley Team-em 0-2 da im awans do szóstki.

PKS chcąc być pewny gry w szóstce musi w 2 ostatnich meczach zdobyć 4 punkty. Przed Nimi mecze z Nami (Zieloni Studenci) i Sfojakami więc raczej 3 punkty mają pewne. My tanio skóry nie sprzedamy Very Happy Może się też okazać, że 3 punkty wystarczą do awansu do szóstki pod warunkiem porażki Paragrafu 0-2 z Volley Team lub potknięcia Paragrafu w meczu z Gromem lub potknięcia Wielowsi.

Paragraf chcąc być pewny awansu musi wygrać oba ostatnie mecze. A przed Nimi mecz z Gromem i Volley Team-em więc łatwo nie będzie. W przypadku wygranej 2-0 z Gromem i przy porażce 1-2 z Volley Team-em będą mieli 18 punktów więc będą się liczyły różnice setów i jeśli Wielowieś wygra 2 mecze po 2-0 to będzie miała lepszą różnicę setów. W tej sytuacji PKS przy porażce z Nami 0-2 i wygranej z Sfojakiem 2-0 też miałby 18 punktów i najgorszą różnicę setów.

Ehhhhh, sporo tych możliwości z tym 6 miejscem mamy. Być może niewiele się też wyjaśni po 10 kolejce. Walka będzie do końca o awans do najlepszej szóstki !!

Dzanek

Posty: 420

PostWysłany: Pon 13:26, 30 Sty 2012    Temat postu:

Co do samej kolejki to tak:

Wygrana Strażaków zasłużona. Zagrali naprawdę dobrze. Na marginesie pozostaje kwestia obniżki formy Paragrafu co może zakończyć się wypadnięciem z pierwszej szóstki.

O Naszym pierwszym secie z PAW-BUDem chciałbym szybko zapomnieć bo dosłownie nic Nam nie szło i nie podjęliśmy walki. W drugim secie wyglądało to dużo lepiej choć nie fantastycznie. Było ciężko bo wynik na tablicy był już 16-20 co udało się wyciągnąć na 25-22 głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie i super postawie Jacka w tej części meczu. W tie-braku brakło niewiele. Ogólnie wydaje mi się, że mecz (jako mecz uważam 2 i 3 set) mógł się podobać bo było sporo mocnej gry z obu stron. Spróbujemy odkuć się w rewanżu.

Mecz Sfojak - ViSAT miał spore znaczenie dla obu drużyn, którym przyjdzie się zmierzyć ponownie w rundzie rewanżowej. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł ViSAT dzięki lepszej grze a ataku i skutecznej zagrywce w kluczowych momentach setów. Sfojakom brakowało dobrego rozegrania prze co ViSAT miał ułatwione zadanie.

PostWysłany: Pon 13:39, 30 Sty 2012    Temat postu:

Dzanek a jakim wynikiem zakończył się pierwszy set meczu PB i ZS??

Dzanek

Posty: 420

PostWysłany: Pon 13:41, 30 Sty 2012    Temat postu:

Tak jak widać w sekcji wyników [link widoczny dla zalogowanych] nie ma się czym chwalić jak się przegrywa seta 25-8 Very Happy

PostWysłany: Pon 13:58, 30 Sty 2012    Temat postu:

Oj bolało ale taki już jest ten sport. Można było przegrać seta do 8 a wygrać cały mecz. Jedziemy dalej !!

robert2211
Weteran

Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 404

PostWysłany: Pon 14:23, 30 Sty 2012    Temat postu:

Tak jak pisałem wcześniej, Wielowies jeszcze może namieszać, no i namieszała, ale nie spodziewałem się, namieszania ze strony Straży pożarnej. Ale u nich od kilku meczy widoczny jest postęp - gratulacje. Co do meczy. To muszę pochwalić 2 ostatnie sety meczu zieloni student - PAW Bud. myślę, że Studentom do wygrania zabrakło niewiele, a szczególnie zimnej głowy w końcówce tie breaka (takiej postawy brakło też paw budowie w drugim secie). Zrobiło się ciekawie, 2 ostatnie kolejki rundy zasadniczej zapowiadają się arcy ciekawie.

PostWysłany: Pon 14:32, 30 Sty 2012    Temat postu:

Masz racje Janek z tym ze jest bardzo ciekawie:) nawet zespol strazy pokazal ze moze wygrac z wyzej notowanym przeciwnikiem:) my niestety przegralismy z ekipa wielowsi ktora wydawalo sie po pirwszym secie ze w miare szybko przegra a jednak spora ilosc bledow w drugim secie zawodnikow pks-u i szybki odskok wielowsi w tie-breaku pozwolily im na wygranie tego meczu. Zaluje ze nie widzialem pierwszego seta w meczu zs - paw bud... ciezko uwierzyc ze chlopaki z zs grali na takiej niemocy zeby z 10 pkt w secie nie wyjsc;p no coz jeszcze tylko dwie kolejki i wszystko bedzie jasne kto z kim o co bedzie gral:)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Strona Główna -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Theme xand created by spleen & Programosy.