Posty: 138

Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon 20:07, 07 Kwi 2008    Temat postu: Finał Juniora

Dosyć niedawno zakończył się Final Four tegorocznego talpsu juniorów
W pierwszym meczu tego dnia zmierzyły się drużyny 1 i 4 po fazie grupowej czyli Sks Górnik i Pks Wspólnota. Po średnio wyrównanym meczu wygrał górnik 2:0.
W drugim meczu zmierzyły się Jachowicze i Slo.
Dość niespodziewanie pierwszego seta wygrało Slo lecz Jach wziął się do roboty i wygrał 2następne sety wygrywając spotkanie.
Zatem w meczu o 3miejsce zagrało Slo i Wspólnota. Slo postawiło dość twarde warunki Pks-owi lecz przegrało mecz 0:2
W wielkim finale zmierzyły się Górnik i Jach.
W pierwszym secie szybką przewage objęła druzyna górnika która prowadziła w pewnym momencia już 13:5 i systematycznie powiększając przewagę wygrała seta. W drugim secie od początku gra toczyła się pod dyktando Jacha lecz w końcówce to górnik wyszedł na prowadzenie i mając 6piłek meczowych przegrał tego seta.
W tie-breaku górą był górnik i to on sięgnął po najwyższe laury.
Na koniec były pamiątkowe zdjęcia ceremonia nagród itd.
Ja chciałbym podkreślić dobrą pracę sędziów od 2meczu:)

post 2:

Chciałbym jeszcze pochwalić doping niestety musiały go robić osoby grające lub zawodnicy oczekujący na mecz ponieważ publiczność się nie spisała;|

dzanek: proszę posty edytować a nie wpisywać jeden pod drugim. podstawy etykiety forum Wink

PostWysłany: Pon 20:16, 07 Kwi 2008    Temat postu:

PKS Wspolnota vs SKS Górnik ---> byl to pierwszy mecz polfinalowy ... przewaga druzyny SKS-u byla widoczna w kazdym elemencie rzemiosla siatkarskiego i zasluzenie wygrali to spotkanie w stosunku 0:2 ...

Jachowicze vs I SLO ---> mecz ten byl o wiele ciekawszy niz pierwszy mecz polfinalowy a to z racji pierwszego seta wygranego niespodziewanie przez graczy SLO ... w drugim secie Jachowicze sie juz pozbierali i wygrali ... to samo w tie breaku ...

Mecz o III Miejsce ---> PKS Wspolnota vs I SLO ---> mecz bardzo " spokojny " ... widoczna niewielka przewaga PKS-u w obydwu setach ... ktore zreszta wygrali ... w miare pewne 2:0 Smile tak na marginesie dziekuje za doping graczom pozostalych druzyn a w szczegolnosci chlopakom z Jacha Smile

FINAł ---> Jak na final przystalo zagrano 3 setowy mecz Smile pierwszy set to wygrana partia przez SKS Górnik ... drugi set niespodziewanie bardzo wyrównany ale przewaga w koncowce Jacha zawazyla ... set 3 to pewna gra Górnika od poczatku , gra kontrolowana ...i pewne zwyciestwo tie breaka jak i calego meczu Smile zasłuzone zwyciestwo ... na wielkie brawa zasługuje Baziu [ rozgrywajacy SKS-u ] Na wielkie brawa zasluguje równiez główny aktor ataku Górnika a dokladniej Adam Ciak Smile konczyl chlopak wszystko co mogl Smile caly zespol Górnika zasluguje na brawa ale te osoby wyzej wymienione najbardziej Smile BRAWO CHLOPAKI Smile

ogolnie chcialbym zaznaczyc ze poziom jak na Juniora byl wysoki ... doping rowniez momentami fantastyczny Very Happy brawo dla organizatorów Smile pozdrawiam Smile

spider
Kadet

Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 39

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Pon 20:23, 07 Kwi 2008    Temat postu:

yo yo ziom popatrz i pomysl zanim coś dodasz bo widze ze szybciej robisz niż myślisz! jeden temat już jest wiec nie dubluj takich samych tematów chłopie. co do finałów to można było się tego spodziewać ze górnik wygra. maja zdecydowanie najmocniejszą kadre w tej chwili i nie widze drużyny która była bym im w stanie zagrozić przez najbliższe lata. jachowicz pewnie walczył dzielnie ale jak widać nie dał rady. ciesze się ze trzecie miejsce przypadło wspólnocie serbinów a nie pospolitym społecznikom z miss word volley – ball 2008 o której ręke wciąż walczą dzielni wojownicy - neo, yo yo Ziom piotrek pan bazio quentin maciek kemot pozdro i gratulacje dla wygranych. pozdro

YoZiom
Weteran

Posty: 138

PostWysłany: Pon 20:31, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Nie no teraz bez żartów popieram Neo Baziu bardzo dobrze rozrzucał blok ale w dużej mierze bylo to uwarunkowane bardzo dobrym przyjęciem i tu chciałbym pochwalic Mychę bardzo dobrze dzis odbierał.
Niejednokrotnie chłopaki kończyli wszystko.
No i bardzo dobre zawody rozegrał Adam Ciak który w meczu ze Wspólnotą miał bodajże 100% lub 90pare procent skutecznosci w ataku.
Natomiast w meczu z Jachem jednym atakiem w 4metr boiska pokazał że jest już prawie klasowym atakującym:)

Adamkus17
Kandydat

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 7

Skąd: tarnobrzeg

PostWysłany: Pon 21:01, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Wielkie dzieki neo za słowa pochwały Very Happy ale cała drużyna grała super, wielkie podziękowania dla bazia Very Happy

KriSS
Weteran

Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 225

PostWysłany: Pon 22:38, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Widze, że coniktórzy nie czytają dokładnie lub ze zroumieniem. Odnośnie dzisiejszych rozgrywek są założone dwa teamty, które sie różnią treścią !!! Jeden temat dotyczy meczu finałowego SKS Górnik - Jachowicz a drugi temat dzisiejszej imprezy finałowej w lidze Junior Smile

A teraz do konkretów Very Happy
SKS Górnik ... faworyt wygrał zasłużenie, ich rywale robili co mogli ( szczególnie Jachowicz powalczył i ugrał seta) ale to nie wystarczyło. Chłopcy z żótych strojach wygrali zasłużenie: chciałem od siebie pochwalic Bazia, A.Ciak oraz Maćka Zgórskiego Wink To są moim zdaniem te osoby stanowią o sile "Górników".
Jachowicz... walczyli, pokazali sie z dobrej strony Wink brawa!!! Górnik był lepszy Wink Chciałem podziękować kolegom z Jachowicza za doping dla PKS-u nie tylko w meczu o 3m Smile Dla takiej atmosfery i kibiców chce sie grac Wink było super.
PKS Wspólnota...plan minimum został osiągnięty za to należą sie brawa i pochwała dla zawodniczki i zawodników PKS-u. Fajnie, ze zagraliśmy cały sezon w tym skąłdzie... wynik chyba też nie jest najgorszy Wink
SLO ... hmmm drużyna chimeryczna, która potrafi zaskoczyć, w meczu półfinałowym zaprezentowała sie lepiej niż w spotkaniu o 3m. Być może zmęczenie było jednym z czynników słabszej gry.

Również wielkie brawa dla obsługi technicznej, sędziów oraz osób dzięki którym mogliśmy uczestniczyć i pobawić sie pod siatką Wink

Ostatnio zmieniony przez KriSS dnia Pon 22:43, 07 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
kemot
Weteran

Posty: 175

Skąd: tarnobrzeg/ropczyce

PostWysłany: Pon 22:51, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Tu KEMOT SENIOR, nie JUNIOR;

jak zapewne wiecie, z balkonu widać o wiele więcej ...

żałuję, iż nie widziałem wszystkich, meczy mógłbym się wtedy pokusić o większy komentarz - skomentuję więc to, co widziałem:

I set WSPÓLNOTA : ISLO
set bardzo wyrównany, z wieloma błędami własnymi obu drużyn: zagrywki, odbieranie autów, "odbiór punktowy" dla zagrywających, itp. i haosem na boisku; zawodnicy obu drużyn chwilami nie wiedzieli co mają robić ( takie sprawiali wrażenie ) - jednak nadrabiali wszystkie braki wielkim zaangażowaniem, walką i to może się bardzo podobać, bo wybierali czasami piłki, których normalnie nikt by nie wyciągnł - BRAWO;
w ISLO widać było brak Sylwka w I-szej lini Sad ;
we WSPÓLNOCIE wiecej było odbierających i grających w polu niż w ataku Question ;

wyrgała drużyna, która popełniła mniej błędów - bo na tym min. polega siatkówka;

mecz GÓRNIK kontra JACH
bardzo przyjemny mecz dla widzów ( tym bardziej iż, 3-setowy z dramatyczną końcówką II seta), wiele obron i kontrataków z obu stron, wiele walki w polu - NAJBARDZIEJ WIDOWISKOWE SĄ PRAWDZIWE RZUTU SIATKARSKIE ( brawo Baziu ),a zdecydowanie mniej widowiskowe i dokładne obrony nogą ( Łukasz, przecież już wyciągałeś piłki w rzucie !!! co się stało ??? ), ze zdecydowanie mniejszą ilością błędów własnych - patrz komentarz do I seta WSPÓLNOTA - ISLO;
brawo dla zawodników JACHA, którzy pomimo porażki w I secie potrfili zebrać się do "kupy" i w walce ( mam na myśli przede wszystkim końcówkę II seta ) wygrać następnego - BRAWO DLA WAS CHŁPAKI; na szczególne wyróznienie zasługuje SEKSUŚ, który pomimo, iż już z nami nie trenuje miał bardzo dobre przyjęcie; o innych nie wspomnę, bo zagrali poniżej swoich umiejętności ( to do Tych, których znam "na codzień"), pomimo paru ładnych zagrań - sorrki chłopaki, ale coś dzisiaj Wam nie wychodziło;

GÓRNIK
- I set, skoncentrowani na grze, prawie wszystko wychodziło, mało błędow własnych, pomimo bardzo słabej zagrywki, gra w miarę uporządkowana;
- II set zdekoncentrowani, rozluźnieni, przeciwnik odskakuje na kilka ładnych punktów i gonitwa za przeciwnikiem i wynikiem; Wam ciągle coś nie wychodzi, a przeciwnik gra jak z przysłowiowych "nut"; zaczynają drżeć nogi i ręce; do końca seta co raz bliżej, a przeciwnik ma więcej punktów ... pokazaliście jednak przysłowiowy charakter, nogi i ręce przestały drżeć i już byłem pewny, że i II set padnie Waszym łupem; niestety parę błędów i to szkolnych, i ... i 1 do 1;
- III, koncentracja jak w I secie, wielka chęć zwycięstwa i pokazania "kto rządzi" w siatkówce w szkołach ponadgimnazjalnych w Tarnabrzegu ( a za tydzień może się okazać, iż jesteście CZWARTĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE), rzuty, samoasekuracja i asekuracja w ładnym wydaniu i pewne 2 : 1;

na pochwałę zasługuje CAŁA DRUŻYNA; dlatego też każdego z Was pochwalę, ale nie zapomnę też o słowie krytyki;
Baziu, dobrze nasmarowany motor zespołu pomimo zbyt małej gry środkiem i fatalnej końcówki II seta;
Łukasz, wykazałeś zimną głowę w wielu akcjach na siatce (super ), niestety musisz jeszcze popracować nad zagrywką i grą w polu;
Matias - brawo za to, iż nie przeszkadzałeś Kolegom w grze;
Piotrek, bardzo dobry odbiór i zimna głowa na boisku, choć prosty błąd, trochę wymuszony przez rozgrywajacego, doprowadził do stanu 1:1;
Adam, jak zwykle najpewnieszy atakujący - bardzo skuteczny, pomimo najtrudnieszej pozycji na boisku ( przyjęcie z atakiem z legwgo skrzydła ) oraz dobre przyjecie, minus za prawie beznadziejną zagrywkę;
Maciek, bardzo dobry odbiór, świetna asekuracja ( może nowy, zdolny libero ? ), w ataku kilka piłek i punktów, ale dla przeciwnika, zła zagrywka i ciągle te same błędy w bloku - nie przekładasz rąk i sciągasz piłkę ze sobą;

PostWysłany: Wto 0:27, 08 Kwi 2008    Temat postu:

Profesjonalna ocena jest i to się chwali trenerowi. Jak widac mimo wygranej nie możecie spocząć na laurach tylko ciezko trenować bo pewnie jest nad czym. oczywiście zyczę wam powodzenia i gratuluję z powodu sukcesu. ciekaw jestem kto rządzi w tarnobrzegu jesli chodzi o siatkówkę kobit. zapewne dziewczyny grają gorzej od was ale mniejsza o to. yo yo ziom zupełnie niewiem o co ci chłopie chodzi wnosisz prosbę o niezwracanie uwagi na moje komentarze a sam to niejednokrotnie robisz. Ja dobrze wiem co mam robic. zajmij siee lepiej soba bo z tego co widze to dalej grzejesz ławe. na dzień dziejszy proponuje ci wcześniejsza emeryture bo siatkarzem nie bedziesz. pozdro!

YoZiom
Weteran

Posty: 138

PostWysłany: Wto 7:39, 08 Kwi 2008    Temat postu:

wow:D brawo za profesjonalną ocene:D
a co do spidera to wola grzac lawe w takim zespole niz w podstawowym skladzie twojego teamu^^

Ostatnio zmieniony przez YoZiom dnia Wto 7:41, 08 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
spider
Kadet

Posty: 39

PostWysłany: Wto 11:33, 08 Kwi 2008    Temat postu:

oj chłopie chłopie bez przerwy słysze jedno i to samo tlumaczenie. powtarzasz się. yo yo ziom gdybys miał coś w sobie ambicji to grałbys nawet w jakimś słabszym klubie a nie bez przerwy mowił ze wolisz siedziec na ławie w lepszym klubie niż grac. wolisz gracz czy siedzie jak to jest. wczorajszy turniej pokazał ze nie nadajesz się do skladu i trzeba to sobie otwarcie powiedziec a siedząc na ławce napewno niie zainponujesz karince i jej mamie która równiez dostrzegłem tutaj na forum. z resztą podobnie jest w przypadku piotrka neo quentina i slo. pozdro!

Dzanek

Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 420

PostWysłany: Wto 13:46, 08 Kwi 2008    Temat postu:

Na stronie głównej ligi pojawił się news na temat finału. Zapraszam do lektury !!!

P.S.

Proszę wszystkich o nie uleganie prowokacjom a kolegę Spidera proszę o nie prowokowanie dalsze do dyskusji na temat nie związany z TALPS. Jeszcze 2 ostrzeżenia i będzie BAN.

Osoby odpowiadające na zaczepki w sposób nieodpowiedni też "mogą liczyć" na ostrzeżenia.

pozdro,
dzanek

Ostatnio zmieniony przez Dzanek dnia Wto 13:48, 08 Kwi 2008, w całości zmieniany 2 razy
quentin
Weteran

Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 147

PostWysłany: Wto 14:08, 08 Kwi 2008    Temat postu:

Bardzo ciekawy news, bardzo fajne fotografie. Ogólnie dobra robota. Wyleciało mi wczoraj z głowy złożyć gratulacje dla zwycięzców, wiec robie to dziś. Faworyt nie zawiódł i wygrał. Czekamy na kolejne dobre występy, nie tylko Górników... Wink

PS: Na fotce zwycięskiego teamu tylko leworęczny bandyta coś niewyraźnie wygląda… Twisted Evil